ویژگان مرکز ارائه خدمات مشاوره کنسولی، حقوقی، شخصی و اداری به ایرانیان خارج از کشور

تارا شریفی دختر ایرانی-انگلیسی با ضریب هوشی بالاتر از انیشتین

هنگامی که صحبت از هوش و بهره هوشی به میان می آید تقریبا تمام ما به یاد انیشتین در نمونه جهانی و دکتر حسابی در نمونه ایرانی آن می افتیم اما این بار می خواهیم یک دختر ایرانی مقیم انگلستان و از نمونه های بسیار موفق و بارز ایرانیان خارج از کشور را به شما معرفی کنیم که افتخار باهوش ترین انسان کره زمین را نصیب ایرانی ها کرده است

تارا شریفی دانش آموز ۱۱ ساله ایرانی

هنگامی که صحبت از هوش و بهره هوشی به میان می آید تقریبا تمام ما به یاد انیشتین در نمونه جهانی و دکتر حسابی در نمونه ایرانی آن می افتیم

اما این بار می خواهیم یک دختر ایرانی مقیم انگلستان و از نمونه های بسیار موفق و بارز ایرانیان خارج از کشور را به شما معرفی کنیم که افتخار باهوش ترین انسان کره زمین را نصیب ایرانی ها کرده است

تارا شریفی متولد ۱۳۸۷ و ۱۱ ساله مقیم انگلیس و ایرانی الاصل اصالتا اهل دشتستان استان بوشهر که در دبیرستانی در شهر آیلزبری انگلیس تحصیل می کند، توانست نمره هوشی ۱۶۲ را کسب کند و رکورد “استفن هواکینگ” و “انیشتین” را دارای بهره هوشی نمره ۱۶۱ بود را بشکند.

باکس هرالد»: یک دانش آموز در دبیرستانی در شهر آیلزبری انگلیس موفق شده است نمره ۱۶۲ یعنی بالاترین نمره ممکنرا در آزموش تست هوش مِنسا (انجمن بین‌المللی تیزهوشان) بدست بیاورد،.

طبق گزارش این پایگاه انگلیسی، تارا شریفی (دانش‌آموز ایرانی مقیم انگلیس) توانست نمره ۱۶۲ را در تست هوش منسا کسب کند؛ این بدان معنی است که ضریب هوشی وی از معیارها درباره ضریب هوشی افراد نابغه که ۱۴۰ است، نیز فراتر رفته است.

پایگاه باکس هرالد همچنین نوشت: نمره این دختر دو عدد بالاتر از ضریب هوشی تخمین زده شده برای آلبرت اینشتین، فیزیکدان معروف و استیون هاوکینگ (فیزیکدان برجسته انگلیسی) است.

تارا شریفی، نابغه ایرانی در این خصوص گفت: .

  • من زمانی که این نتیجه را بدست آوردم، شوکه شدم. من هرگز انتظار نداشتم به چنین نتیجه خوبی برسم."

طبق اعلام باکس هرالد، تارا شریفی این آزمون را در دانشگاه آکسفورد داده و مجبور بوده در مدت زمانی مشخص به پرسش‌ها پاسخ دهد. همچنین این آزمون، آزمونی غیرکلامی بود که بر توانایی تارا در درک معانی کلمات متمرکز شده بود.

تارا شریفی می‌گوید شرکت در این آزمون، تصمیم مشترک او و خانواده‌اش بوده تا فرصتی شگرف را برای ملاقات افراد دیگر در سامانه منسا به دست آورد.

تارا شریفی همچنین اظهار داشت: من این مسئله را به برخی دوستانم در مدرسه گفته‌ام و آن‌ها بسیار تحت تأثیر قرار گرفتند. من دوست دارم زمانی که بزرگتر شدم، در زمینه ریاضیات فعالیت کنم.

پدر وی نیز در این خصوص گفت: من بسیار احساس غرور می‌کنم؛ اما بسیار نیز شگفت‌زده شدم که چطور تارا این نمره را کسب کرد. من می‌دانستم که او بسیار باهوش است؛ اما فکر نمی‌کردم او دارای چنین ضریب هوشی است.

به نوشته باکس هرالد، تارا هم اکنون واجد شرایط عضویت در منسا است؛ همچنان که وی به عنوان عضو جمعیت تیزهوشان (High IQ society) نیز شناخته می‌شود.

گزارش تصویری این موفقیت بی نظیر